Gemeenteraad en raad voor maatschappelijk welzijn

De gemeenteraad en de raad voor maatschappelijk welzijn hebben 27 leden. Ze vergaderen een keer per maand in de raadzaal van het gemeentehuis: eerst is het gemeenteraad, aansluitend volgt de raad voor maatschappelijk welzijn. Iedereen is welkom op de openbare vergadering. Voorzitter Maurice Van Hemelen zit de raad voor. Algemeen directeur Jo Vankrunkelsven maakt het verslag.

De werking van de gemeenteraad is beschreven in het huishoudelijk reglement van de gemeenteraad, de werking van de raad voor maatschappelijk welzijn is beschreven in het huishoudelijk reglement van de raad voor maatschappelijk welzijn. Er is ook een deontologische code voor lokale mandatarissen.

Lokale verkiezingen

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 14 oktober 2018 behaalde CD&V 14 zetels, N-VA 6 zetels, Open en Positief Westerlo 4 zetels, Vlaams Belang 2 zetels en Groen 1 zetel. Op 2 januari 2019 vond de installatievergadering van de gemeenteraad en de raad voor maatschappelijk welzijn plaats. De meerderheid bestaat uit de raadsleden van CD&V, in de minderheid zetelen N-VA, Open en Positief Westerlo, Vlaams Belang en Groen. De volgende gemeenteraadsverkiezingen vinden plaats op zondag 13 oktober 2024. De gemeenteraad blijft in functie tot december 2024.

Beslissingen gemeenteraad en raad voor maatschappelijk welzijn

De agenda's, beslissingen, notulen en audioverslagen van de gemeenteraad vind je op de webpagina besluiten gemeenteraad. De agenda's, beslissingen, notulen en audioverslagen van de raad voor maatschappelijk welzijn vind je op de webpagina besluiten raad voor maatschappelijk welzijn.

Samenstelling

Chris Beenens (Open & Positief Westerlo)

Gravin de Merodestraat 5 Heultje
0475 63 92 45 en chris.beenens@westerlo.be
°7 november 1959

verkozen op lijst Open en Positief Westerlo

Flor Celen (Vlaams Belang)

Gildenstraat 70 Tongerlo
014 72 08 16, 0488 48 55 33 en flor.celen@westerlo.be
°23 september 1961

verkozen op lijst Vlaams Belang

Maïte Croux (Open & Positief Westerlo)

Stippelberg 223 Heultje
0478 99 23 68 en maite.croux@westerlo.be
°3 januari 1996

verkozen op lijst Open en Positief Westerlo

Frans De Cock (Open & Positief Westerlo)

Hogeheide 12 Heultje
0495 54 89 29 en frans.de.cock@westerlo.be
°7 januari 1956

verkozen op lijst Open en Positief Westerlo, fractieleider

Iris De Wever (N-VA)

Stippelberg 115 Heultje
016 69 54 58, 0472 58 18 99 en iris.de.wever@westerlo.be
°24 november 1962

verkozen op lijst N-VA, fractieleider

Ronny Goossens (Vlaams Belang)

Industrieweg 55 Heultje
0495 54 02 36 en ronny.goossens@westerlo.be
°10 februari 1961

opvolger van Nancy Ceuppens sinds januari 2019, fractieleider

Marc Gouwkens (Groen)

Begijnenland 23 Zoerle-Parwijs
014 43 52 79, 0474 44 91 60 en marc.gouwkens@westerlo.be
°28 september 1970

verkozen op lijst Groen, fractieleider

Paul Helsen (CD&V)

Nieuwebaan 19 Voortkapel
0496 16 38 73 en paul.helsen@westerlo.be
°28 oktober 1961

verkozen op lijst CD&V, schepen en voorzitter BCSD

Marie Michiels (CD&V)

Meulemanslaan 26 Tongerlo
0473 43 64 18 en marie.michiels@westerlo.be
°12 april 1983

verkozen op lijst CD&V

Marleen Nevelsteen (CD&V)

Ilsestraat 88 Oosterwijk
0474 39 32 02 en marleen.nevelsteen@westerlo.be
°4 juli 1977

verkozen op lijst CD&V

Clyde Tai-Apin (CD&V)

Jaak Lemmenslaan 34 Zoerle-Parwijs
014 54 57 17, 0496 54 00 84 en clyde.tai-apin@westerlo.be
°26 juni 1970

verkozen op lijst CD&V, schepen

Laura Tops (CD&V)

Molenstraat 3 Heultje
0488 34 41 12 en laura.tops@westerlo.be
°7 juli 1997

opvolger van Lowie Thys sinds januari 2019

Myriam Valgaeren (Open & Positief Westerlo)

Bergveld 69 Zoerle-Parwijs
014 54 66 60, 0475 42 66 60 en mia.valgaeren@westerlo.be
°7 september 1963

opvolger van Dora De Cock-Weckhuysen sinds januari 2019

Winny Van Calster (CD&V)

Kastanjestraat 29 Voortkapel
0476 35 46 09 en winny.van.calster@westerlo.be
°18 augustus 1970

verkozen op lijst CD&V, fractieleider

Giel Van den Broeck (N-VA)

Kapelstraat 51 Tongerlo
0478 24 41 43 en giel.van.den.broeck@westerlo.be
°4 september 1988

verkozen op lijst N-VA

Maurice Van Hemelen (CD&V)

Arthur Sterckxstraat 16 Westerlo
014 54 18 15 en maurice.van.hemelen@westerlo.be
°5 juli 1947

verkozen op lijst CD&V, voorzitter gemeenteraad en raad voor maatschappelijk welzijn

Guy Van Hirtum (CD&V)

Geelse straat 72 Tongerlo
014 54 81 92, 0477 40 70 60 en guy.van.hirtum@westerlo.be
°4 april 1959

verkozen op lijst CD&V, burgemeester en voorzitter vast bureau

Nancy Van Hoof (N-VA)

Hoogveld 46 Oosterwijk
0477 88 04 34 en nancy.van.hoof@westerlo.be
°12 januari 1964

opvolger van Jan Ceulemans sinds januari 2019

Hans Van Lommel (CD&V)

Hofstraat 18 Oevel
0477 24 07 01 en hans.van.lommel@westerlo.be
°19 januari 1970

verkozen op lijst CD&V

Katrijn Van Riet (N-VA)

Molenwijk 51 Tongerlo
0476 69 02 60 en katrijn.van.riet@westerlo.be
°27 februari 1971

opvolger van Herman Wijnants sinds januari 2019

Kelly Verboven (CD&V)

De Reid 43 Oosterwijk
014 26 62 49, 0478 63 04 63 en kelly.verboven@westerlo.be
°17 juli 1980

verkozen op lijst CD&V, schepen

Harri Verbraecken (CD&V)

Drie Engelenstraat 27 Tongerlo
014 23 40 95, 0478 41 79 35 en harri.verbraecken@westerlo.be
°26 april 1946

verkozen op lijst CD&V

Patrick Vercauteren (N-VA)

Pastoor Binckstraat 5 Heultje
0473 67 12 22 en patrick.vercauteren@westerlo.be
°19 oktober 1958

verkozen op lijst N-VA

Filip Verrezen (CD&V)

Lammendries 12 Oevel
014 23 41 64, 0475 55 24 84 en filip.verrezen@westerlo.be
°14 augustus 1973

verkozen op lijst CD&V, schepen

Bert Wellens (N-VA)

Vijfhuizenstraat 13 Zoerle-Parwijs
0478 96 79 83 en bert.wellens@westerlo.be
°12 januari 1968

opvolger van Pascal Kwanten sinds januari 2019

Kristof Welters (CD&V)

Hoog Heultje 42 Heultje
0497 03 79 97 en kristof.welters@westerlo.be
°28 december 1978

verkozen op lijst CD&V, schepen

Tinne Wuyts (CD&V)

de Trannoyplein 10 Tongerlo
0496 95 70 53 en tinne.wuyts@westerlo.be
°21 januari 1981

verkozen op lijst CD&V, schepen

Contact

Secretariaat
Gemeentehuis verdieping 1
Boerenkrijglaan 61
2260 Westerlo
België
09:00 - 12:00
enkel na afspraak
14:00 - 16:00
enkel na afspraak
09:00 - 12:00
enkel na afspraak
09:00 - 12:00
enkel na afspraak
Gesloten
Gesloten
09:00 - 12:00
enkel na afspraak
18:30 - 20:30
enkel na afspraak
Gesloten
Nationale feestdag
Warning 21 juli gesloten